Trondheimskonferansen: Nei til norsk deltakelse i krigen i Mali
Trondheimskonferansen med klart vedtak mot alle former for norsk deltakelse i intervensjonen mot Mali:
Krigen i Mali vil ikke føre til fred. Tvertimot krigen vil føre til en Afghanisering av konflikten i Nord Afrika med fare for spredning i hele regionen. Andre fredelige løsninger er mulige, blant annet at det internasjonale samfunnet finner frem til en varig løsning til konflikten mellom nord og sør Mali som er kjernen i konflikten. Radikaliseringen av deler av de stridende parter er en konsekvens og ikke en årsak til konflikten. Trondheimskonferansen oppfordrer regjeringen til å avstå fra bruk av militær makt i området og avstå fra alle former for deltakelse i den pågående militære intervensjonen.
Uttalelse fra Trondheimskonferansen ”Samling for felles kamp for arbeid og faglige rettigheter” i regi av LO i Trondheim 25. – 27. januar 2013. Konferansen samlet 561 tillitsvalgte fra hele landet.
-
1. februar 2013, kl. 09:36Акция против норвежского участия в конфликте в Мали / Ingen norsk aggresjon i Mali! | Бергенский заяц